טיפול מזותרפיה – האם מזותרפיה באמת עובדת?

מזותרפיה היא שיטה לעיצוב ולייפוי של העור אשר מחדשת את העור הצעיר והבריא ומאטה את הזדקנות העור. מזותרפיה משתמשת בחומרים טבעיים שמעצימים את הזוהר ואת האלסטיות של העור, ומעניקים מראה צעיר ובריא, של עור מואר מבפנים ומלא לחות. 

כיום אנשים רבים פונים לטיפולים טבעיים יותר עם חומרים מבוססים על  ויטמינים שחיוניים לגוף ועל תמציות צמחיות כדי לשפר את הרווחה שלהם – וטיפולי יופי כמו מזותרפיה נהנים מן היתרונות הרבים של פורמולות על בסיס טבעי.

טיפול מזותרפיה - האם מזותרפיה באמת עובדת?

מזותרפיה מעניקה לך את הביטחון ואת הנחת בידיעה שלעור שלך יגיעו רק הנוזל שעשוי רכיבים טבעיים כדי להחיות אותו ולתת לו את הרעננות והגמישות המקוריים שלו.

מהי מזותרפיה

באסתטיקה רפואית מזותרפיה היא שיטה לחידוש העור שבה משתמשים בהזרקת ויטמינים, אנזימים הורמונים ותמציות צמחים כדי להחיות ולמתוח את העור. השיטה הזאת גם מסירה שאריות של שומן עודף שנכלא בעור והתוצאה היא עור חלק ובריא.

השיטה קיימת קרוב ל-70 שנים, ופותחה לראשונה ב-1952 כאמצעי להפיג כאב.

טיפולי מזותרפיה בהזרקות יכולים להמיס את השומן לא רק בעור הפנים אלא גם באזורים אחרים בגוף, כמו באיזור הבטן, הירכיים, הישבן, המותניים, הרגליים, הזרועות, הידיים. הטיפול יעיל בהפחתת צלוליטיס.

כיצד מתבצעת מזותרפיה 

מזותרפיה נמצאה כטיפול יעיל ברובם המוחלט של האנשים אשר מבקרים ומבקשים אותה. 

במהלך טיפול מזותרפיה מכינים תרכובת, או קוקטייל של ויטמינים פעילים וחומרים טבעיים שמיוצרים בגוף כמו חומצה היאלורונית. את התרכובת מזריקים לשכבות העור התחתונות באמצעות מכשיר מזו על ידי מחט ייעודית. 

כיצד מתבצעת הרמת פנים בחוטים ובמה היא שונה ממזותרפיה?

כמו הרמת פנים בחוטים, גם במזותרפיה משתמשים במחט כדי להגיע לשכבות העור הרצויות. בניגוד להרמת פנים, מזותרפיה כוללת יצירה של סרום ייחודי לך עם חומרים שמטרתם לפעול באופן האופטימלי להצערת העור שלך. בנוסף, מזותרפיה יכולה לשמש גם לחידוש ולעיצוב העור בחלקים נוספים של הגוף.

כמה זמן זה מחזיק

את התוצאות של טיפול מזותרפיה להחייאת העור אפשר לראות לרוב למשך 3-5 חודשים מרגע הטיפול. כאמור, מומלץ לבצע מספר מפגשים כדי להגביר את התוצאות ולשמר אותן. אופן הטיפול והתדירות משתנים בהתאם לתרכובת באישית שמתאימה לך, ולאופי הסרום שבו משתמשים.

האם מזותרפיה באמת עובדת

מרבית המחקרים שבחנו מזותרפיה בדקו את יעילותה כטיפול נגד כאבים ולא כפעולה קוסמטית. עם זאת, כמות המבקרות והמבקרים במרפאה שעוברים טיפול מזותרפיה מתרשמים מיידית מתחושה בריאה יותר של העור, כשרובם מספרים על עור שמרגיש “רווי, בריא וקורן”.

טיפול מזותרפיה - האם מזותרפיה באמת עובדת?

מזותרפיה היא אחת השיטות הבולטות והמוצלחות להסרת שומן ולעיצוב ולייפוי של העור.

האם הטיפול כואב

אנחנו משתמשים בחומר מאלחש מקומי לפני טיפול המזותרפיה שלך כך שאין חוויה של כאב או אי נוחות במהלך הטיפול. מטופלים מעידים על תחושה נעימה לאחר הטיפול.

כמה זמן עד שרואים תוצאות

מזותרפיה לחידוש עור הפנים מתנהלת לרוב כסדרה של 4 עד 8 טיפולים שאורכם כחצי שעה בלבד.

התוצאות מחזיקות לתקופה של עד כחצי שנה ולאחר מכן ניתן לחדש אותן כל 6 חודשים למשך תקופה ארוכה ככל שרוצים.

מזותרפיה ללא מחט 

קיימת אפשרות למזותרפיה ללא מחט. כיום כבר קיימים טיפולים לשמירה על התוצאות של טיפול מזותרפיה שלא מערבים שימוש במחט. בדרך זאת משתמשים בתמיסה מקומית של רכיבים פעילים ומורחים אותה על המקום המבוקש.

את התמיסה יש להכין באופן שמותאם ייחודית אליך ולמקום שבו מבקשים להתמקד. החומר הפעיל עוזר להילחם ברדיקלים החופשים בעוד, ובכך לעורר פעילות בתוך התאים, לשפר את הסירקולציה ואת הגעת הדם לאיזור, לעודד ניקוז לימפטי, להביא לסילוק תאי שומן וכן לעודד ייצור מחודש של קולאגן ואלסטין – הרכיבים הטבעיים בגוף ששומרים על החיוניות והבריאות של השרירים. 

האם מזותרפיה טובה עבור פיגמנטציה

טיפול מזותרפיה יכול לטפל בבעיות שנגרמות כתוצאה מפיגמנטציה ומצילוק.

תרכובות מסוימות של מזותרפיה מיוצרות עם מרכיבים שמסייעים להפחית פיגמנטציה לא רצויה. הדבר מתבצע באמצעות שליטה בשיעור הפיגמנט שמיוצר על ידי התאים בעור שמייצרים מלנין. טיפול זה יכול להיות יעיל כנגד צורות מסוימות של כתמי שמש וכתמים כהים בעור (מלאסמה).

מזותרפיה כטיפול נגד אקנה

מזותרפיה עוזרת להפחית את ייצור השמן בעור, ובכך מפחיתה באופן טבעי את האקנה. היא גם מסייעת להמריץ את הייצור של תאים חדשים אשר מפחיתים את התאים המתים וגורמים, בתורם, לעור שלך להיראות בהיר ונמרץ יותר.

היתרונות של מזותרפיה

 • החייאה והצערה של עור שנראה עייף, רפוי וצמצום קמטים שטחיים.
 • שיפור בהמרצת הדם, שמסייעת לגוף להיפטר מרעלנים שמזקינים את העור. 
 • טיפול נגד היפר-פיגמנטציה
 • טיפול טבעי נגד אקנה
 • קבלת מראה “מואר-מבפנים” לעור
 • שיפור במרקם של העור
 • טיפול קצר, לרוב סביב חצי שעה, ותוצאות שמחזיקות לאורך זמן.
 • ייצור קולגן ואלסטין שמחדשים עור צעיר וחיוני מעלימים סימני הזדקנות
 • שימוש בחומרים טבעיים כמו ויטמינים, תמציות צמחים, פפטידים וחומצה היאלורונית שיוצרים סביבה בריאה ונוחה לעור בריא להתמודד לאורך זמן רב.

טיפול מזותרפיה אינו כולל מילוי לפנים, כך שהיא לא מיועדת כדרך למלא נפח. עם זאת, היא כן מאריכה את הטיפול בחומרי מילוי ומעוררת את הייצור של קולגן ואלסטין במקומות שבהם כן יש אובדן נפח וכתוצאה מכך משפרת את המלאות הטבעית של עור הפנים.

מה אי אפשר לעשות אחרי הטיפול

הוראות לאחר הטיפול:

 • הימנעות ממגע מוגבר או עיסוי של איזור הטיפול
 • להימנע מפעילות גופנית מאומצת וכושר 24 שעות לאחר הטיפול
 • הימנעות מחשיפה לשמש ולחום למשך 72 שעות
 • הימנעות מצריכת כמות רבה של אלכוהול ומלחים
 • אם מופיעה נפיחות ניתן להקל עליה באמצעות רטייה קרירה ל-15 דקות כל שעה
 • מומלץ לישון כשהנים פונות כלפי מעלה
mesotherapy

תוכן העניינים

לייעוץ השאירו פרטים:
  הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים היא טיפול קוסמטי פופולרי שמטרתו להעצים את נפח השפתיים, להעלים קמטים ולשפר את מראה הפה. הטיפול נחשב בטוח יחסית, אך...
  חומצה היאלורונית, חומר המופיע באופן טבעי בגופנו, הפכה למילת באז בתעשיית היופי וטיפוח העור. יכולתו יוצאת הדופן לשמור על לחות הפכה אותו למרכיב מומלץ...
מזותרפיה היא טיפול עור העושה שימוש בחומרים טבעיים כמו ויטמינים ומינרלים לשיפור המראה והתחושה של העור. זוהי אחת התעשיות הצומחות ביותר באמריקה הודות ליעילות שלה...
לקבלת ייעוץ מקצועי השאירו פרטים

** הייעוץ ללא עלות **