הרמת פנים בחוטים

מדובר על טיפול מוכח המומלץ לכל מי שרוצה למצק ולחדש את עור הפנים ללא ניתוח, ללא כאבים וללא זמן .החלמה ולהצעיר את מראה הפנים בשנים רבות

ישנן שיטות רבות אסתטיקה רפואית של הרמת הפנים באמצאות חוטים. כולן מכוונות לשיפור מראה העור ויצירת מבנה קולגן אלסטי מתחת לעור.

כשמדברים על חוטים נמסים, חוטים נספגים, או חוטי פלא, מתכוונים לרעיון בסיסי אחד:

חוט דקיק מוחדר מתחת לעור ומעודד את הגוף להפיק סביבו באופן טבעי סיבי אלסטין וקולגן המותחים את הפנים. החוט לאחר מכן מתפוגג ונעלם. מדובר בהליך בטוח, פופולרי והתוצאות הן משמעותיות ומופיעות במהרה.

הטיפול אידיאלי גם להדגשת קו הלסת והעלמת קמטים וקפלי עור לא רצויים.

אנו בקליניקת ד”ר חייטון מתמחים בטיפול בחוטים נמסים מסוגים שונים ומיומנותנו מבטיחה תוצאות לאורך זמן. בנוסף, אנו עושים שימוש אך ורק בחוטים מאושרים ע”י משרד הבריאות. לבחירתך, ניתן לשלב את הטיפול לפי הצורך בטיפולים משלימים מסל הטיפולים הרחב הניתן אצלנו (לקמטים, כתמי עור ועוד).

הרמת פנים: 10 יתרונות של הרמת פנים בחוטים ללא ניתוח

ד"ר אלכסיי חייטון, Ph.D, M.D., מומחה לאסתטיקה רפואית

לעתים קרובות מתקשרים אלי אנשים ושואלים: “מה הניתוח הכי טוב שקיים היום להרמת פנים?” אני מפתיע אותם בתשובה שבימינו אפשר לבצע הרמת פנים עם תוצאות מעולות וטבעיות גם ללא ניתוח.

הרמת פנים בעזרת חוטים היא אחת הדרכים הפופולריות ביותר היום לשחזר המראה הצעיר והרענן של כולנו, נשים וגברים כאחד. היופי הטבעי שהרמת פנים כזאת מייצרת, הטיפול המהיר ונטול הכאב יחסית והתוצאות שרואים מיד בסיום הטיפול, מביאים אנשים רבים להעדיף הרמת פנים בחוטים על טיפולים אסתטיים פולשניים.

בכתבה הזו נראה מהי הרמת פנים בעזרת חוטים, מהו התהליך שכרוך בה ואת היתרונות הגדולים שלה. 

אם חשבת על הרמת פנים בשבילך, אני משוכנע שבסיום הקריאה תהיה לך תשובה ברורה. בכל שאלה נוספת שעולה אצלך, אשמח להשיב ולייעץ – ד”ר חייטון.

הרמת פנים בעזרת חוטים

בתוך הפנים של כולנו יש חומרים האחראים על החיוניות והמוצקות של העור, שנקראים אלסטין וקולגן. החומרים האלו הולכים ונעלמים עם השנים, וכתוצאה מכך עור הפנים הולך ומדלדל בהדרגה והופך רפוי, שברירי ורופס.

אסתטיקה רפואית התקדמה מאוד בעשורים האחרונים והמציאה שיטות אשר מציעות בנוסף למתיחה ולעיצוב, גם שיקום של העור והחייאה מחדש של אותם חומרים טבעיים שהוא מייצר. 

הרמת פנים בחוטים – או מתיחת חוטים – מחדשת את ייצור האלסטין והקולגן בתוך שכבות העור עצמן. הרמת פנים כזאת לא רק מותחת את העור, אלא גם משחזרת את המראה הצעיר ומעניקה יופי טבעי וחלק שמבוסס על מבנה הפנים האישי של כל אחד ואחת. 

ניתן לבצע הרמת פנים ללא ניתוח באזורים שונים של הפנים או לבחור לעשות מתיחה כללית של כל הפנים. לעתים קרובות, אחרי ביקור ובדיקה ראשוניים ניתן לראות שחלקים מסוימים בפנים (כמו הצוואר, הגבות, הלחיים וכו’) זקוקים למתיחה כזו.

הרמת פנים בחוטים יכולה להחזיר את היופי הטבעי של הפנים שלך שנים רבות לאחור, והיא מחדשת את המראה הצעיר והלא מנותח שכולם מבקשים. מה שגורם למבקרים רבים שלי להרגיש הקלה כשהם לומדים על היתרונות של הטיפול.

בואו ונראה איך מתבצע הטיפול:

הרמת פנים בחוטים: איך זה עובד

אחרי שבחרנו את האזור בפנים שנרצה להרים ולמתוח, ניתן כבר לבצע הרמת פנים בחוטים. 

הטיפול לוקח כשעה עד שעה וחצי ומבוצע בהרדמה מקומית רגילה. 

את הרמת הפנים עושים בעזרת חוטים רפואיים טבעיים. אלה בדיוק אותם חוטים שבהם משתמשים רופאים כירורגים ומנתחים מזה שנים רבות. היתרון בחוטים הרפואיים הוא שהם מתמוססים מעצמם במחזור הטבעי של הגוף לאחר חצי שנה עד שנה וחצי מרגע הטיפול בלי שום תופעות לוואי. 

לכל אזור שבחרנו למתוח אני מחדיר בין 20-40 חוטים, בהתאם לצורך. בעזרת החוטים האלו ניתן להחליק את עור הפנים, להגמיש אותו וגולת הכותרת – להביא את הגוף לייצר בדיוק את החומרים הטבעיים שהיו חסרים לו להשגת היופי הצעיר והרענן שהוא ידע בעבר- קולגן ואלסטין.

שני סוגי הרמת פנים

יש מספר טיפולים שונים שנקראים “הרמת פנים בחוטים”, ועבור כל אחד מהם משתמשים בחוטים שונים.

בסוג אחד של טיפול, אני מחדיר לעור רשת תומכת של חוטים חלקים מסיסים (PDO) באמצעות מחט דקה (קנולה). בעזרת הרשת אני יכול לכווץ את האזורים הרצויים של הפנים ולעצב את הפנים עד שהן חלקות וגמישות – דבר שאפשר לראות כבר בסיום הטיפול. 

התוצאה המבוקשת בטיפול הראשון היא החלקה והגמשה של עור הפנים.

בטיפול השני, אני משתמש בחוטים עם זיזים, שנתפסים בשכבת השומן של העור. החוטים האלה מאפשרים למתוח ולעצב את עור הפנים, ובנוסף הם מגבירים את הייצור המחודש של הקולגן והאלסטין הטבעיים בתוך העור. 

התוצאה של הטיפול השני היא שיקום היופי טבעי של עור הפנים. זוהי תוצאה ארוכת טווח שהולכת ומתחזקת אחרי הטיפול כאשר השיא שלה בולט מספר שבועות אחרי הביקור. 

באמצעות חוטים שונים אפשר ליצור מתיחה גדולה או קטנה יותר של עור הפנים, בהתאם לתוצאה שאותה אנחנו רוצים לקבל.

בשני הטיפולים האלו אין סימני ניתוח והפנים נראות חלקות ואסתטיות כבר בסיום.

הרמת פנים בחוטים: כמה זמן מחזיקה ההשפעה של הרמת פנים

כאמור, את התוצאות רואים מיד בסיום שעת הטיפול.

הקולגן והאלסטין שנוצרים בעור מן הטיפול מביאים לחידוש ולשיפור של העור, שמבליט מחדש את הבוהק והצבע הטבעיים שלו.

אחרי הטיפול לוקח לפנים עוד כשבוע עד מספר שבועות כדי להציג את האפקט המירבי. במהלך התקופה הזאת מומלץ לא לחשוף את הפנים ללחץ מכל סוג. זאת אומרת, לא לבצע אימוני כושר אינטנסיביים ולא לעסות את הפנים או להפעיל עליהם כוח.

החל ממספר שבועות אחרי שמבצעים הרמת הפנים, העור כבר הופך להיות גמיש וחיוני. שכבות התמיכה שלו הופכות אלסטיות יותר והתוצאה היא פנים זוהרות ומתוחות עם מראה צעיר ובריא. החלבונים שהשתחררו מרקמות העור מחדשות את המוצקות הטבעית והעור מרגיש בריא. 

התוצאות של טיפול הרמת פנים בחוטים מחזיקות בין שנה וחצי לארבע שנים. הזמן המדויק משתנה בהתאם לטיפול ומאדם לאדם, אך היופי בטיפול בעזרת חוטים הוא שאפשר לחדש את המראה הצעיר מתי שרוצים ללא תופעות לוואי. 

כדאי לדעת שאורך הזמן שבו רואים תוצאות תלוי גם בדרך שבה שומרים על עור הפנים. יש מספר דברים שאפשר לעשות כדי למקסם את ההשפעה של הטיפול ולשמור על האפקט הצעיר ליותר זמן.

איך אפשר לחזק את התוצאות של הרמת פנים בחוטים

את השיפור באיכות העור שמביאה הרמת פנים בחוטים אפשר להעצים ולחזק כבר מההתחלה. 

יש כמה אפשרויות לטיפול מעצים שיכולות גם להאריך וגם לחזק את התוצאות של הרמת הפנים, שכוללות מיצוק ושחזור של החיוניות הגמישה והזוהרת שהייתה לפנים מלכתחילה.

את האפקט הזה כדאי לשלב יחד עם מזותרפיה מצד אחד, ועם חומצה היאלורונית מצד שני:

מזותרפיה לפנים

היא טיפול באמצעות דקירות קטנות בחלק החיצוני בעור, שמעוררות אותו לייצר תאי עור חדש ובריא. תאי העור החדשים הנוצרים יותר בריאים ורעננים מהתאים שהוסרו, ואיתם מתחדש גם הייצור של חלבון הקולגן ונבנה בצורה תקינה יותר.

חומצה היאלורונית

היא חומר טבעי שהגוף שלנו מייצר בעצמו. זוהי מולקולה שנמצאת ברקמות הגוף ושומרת על הגמישות ועל הנפח שלהן. עם השנים היא פוחתת בגוף. בטיפול בחומצה היאלורונית  מחזירים לרקמות העור את הנפח שלהן ואיתו את הלחות והגמישות הטבעיים של העור.

החומצה ההיאלורונית יכולה לתת לעור הפנים נפח לצד אפקט חי ורענן, אך היא לא מסוגלת לתת אפקט של הרמת פנים.

לכן טיפול משולב, של הרמת פנים יחד עם מזותרפיה  או עם חומצה היאלורונית ממקסמים את התוצאה. הנפח והחוטים הנספגים נותנים ביחד אפקט של מתיחה עם מוצקות שהוא התוצאה המקסימלית שאפשר לקבל מן הטיפול.

הרמת פנים בחוטים: 10 יתרונות מרכזיים

אחוז גבוה מן האנשים שבאים אלי בוחרים בהרמת פנים ללא ניתוח. בערך 80% מהלקוחות הן נשים וכ-20% גברים, מכל שכבות הגיל.  

לכל אדם יש יתרונות שחשובים עבורו המביאים אותו לבחור בהרמת פנים ללא ניתוח. 

עם זאת, יש לטיפול הפשוט הזה מספר יתרונות גדולים שרלוונטיים לכל האנשים, ולדעתי הם אלו שהופכים אותו לפופולרי כל כך.

ללא ניתוח – עם כל היתרונות שבכך

אולי התרגלתם לחשוב על אסתטיקה רפואית כמקצוע של אזמלים וסכיני מנתחים, שמתבצע בהרדמה כללית. הרמת פנים בחוטים מוכיחה שאפשר גם אחרת.

הטיפול בחוטים נעשה לגמרי ללא ניתוח. הוא כולל מספר זריקות במחט דקיקה ועם הרדמה מקומית בלבד.

ההתאוששות מהרמת פנים בחוטים היא מהירה במיוחד. אפשר להגיע עצמאית לביקור ולחזור עצמאית הביתה, גם בנהיגה.

ואולי מעל הכל –  אין בטיפול כזה כמעט כאבים. מתיחת הפנים שהטיפול בחוטים משיג דומה לניתוח אך ללא צורך בהתאוששות, בכאבים נלווים ובתקופת החלמה. 

ללא סימנים

למרות כל הפיתוחים שהתרחשו בעולם הרפואה הפלסטית, ניתוחים פלסטיים עדיין מערבים חיתוך בבשר ומשאירים סימנים וצלקות קלות בעור. אנשים רבים מעוניינים לחסוך מעצמם את המזכרות האלה, וכאן טמון עוד יתרון גדול של הרמת פנים ללא ניתוח.

הרמת פנים בחוטים משאירה את העור חלק ונקי. את התוצאות הטובות של הטיפול רואים מיד בסיומו, ללא מזכרת על העור פרט לתוצאה הרצויה של עור חלק ומשוקם.

משקמת את המראה הצעיר והטבעי של העור

בניגוד לניתוחים פולשניים, הרמת פנים בחוטים מחדשת את ייצור הקולגן והאלסטין הטבעיים בפנים ומצעירה את מראה הפנים כאילו מדובר במכונת זמן. 

החוטים מעוררים את החומרים הגמישים שקיימים בתוך העור וגורמים להם לעבוד מחדש. 

היופי שיוצר טיפול בחוטים  הוא טבעי לגמרי – הוא היופי הצעיר שנמצא רדום בפנים ומחכה שיעירו אותו.

טיפול יעיל יותר מבוטוקס

בוטוקס (בוטולינום טוקסין) הפך בשנים האחרונות לכמעט נרדף עם טיפולי זריקות. השימוש בבוטוקס למילוי קמטים נעשה נפוץ במיוחד בשנים האחרונות, בעיקר לאור הפופולריות שלו בארצות הברית.

למרות זאת, הרמת פנים בחוטים יעילה בהרבה מבוטוקס בשמירה על פנים מתוחות ומוצקות. ובנוסף, לעומת הבוטוקס, אין בהרמת פנים בחוטים כמעט תופעות לוואי (על כך ראו בפרק הבא) והיא לא גורמת לקימטוטים ועיוותים בעור הפנים (“פרצוף בוטוקס”) כמו שבוטוקס עלול לגרום.

הטיפול בחוטים משמר ומשחזר את המראה הטבעי הבוהק של הפנים. בניגוד לבוטוקס, הוא אינו מחדיר לפנים דבר פרט לחוטים טבעיים אשר מעודדים את הפנים לשוב וליצור את החלבונים הטבעיים להם. 

ניתן להמשיך ולהשתמש בבוטוקוס במידה מתונה כטיפול משלים להרמת פנים בחוטים, אך היעילות של הטיפול בחוטים והמראה הטבעי שהיא יוצרת מייתרים את זריקות הבוטוקס בפועל לגמרי.

ככל שמרבים בטיפולים יותר טוב

זה יתרון שמפתיע מבקרים רבים שלי בפעם הראשונה שהם שומעים אותו. 

אין הגבלה על מספר הביקורים שאפשר לעשות לצורך הרמת פנים בחוטים, ולא על הגיל שבו בוחרים לבצע אותה. 

בכל פעם שמבצעים זריקת חוטים לשם הרמה ומתיחה של עור הפנים, החוטים גורמים לעור לייצר עוד קולגן טבעי שמשפר את הגמישות והמוצקות של העור. התוצאות הן יותר טובות ככל שממשיכים ומוסיפים עוד טיפולים. 

תמיד טוב לראות ולשמוע בעצמכם. לכן אני ממליץ לברר עם חברות וחברים שלכם שעשו מספר טיפולים כאלו או לבקר בפורומים באינטרנט ולשמוע ישירות על ההבדל שאנשים מרגישים בין הטיפול הראשון, השני והשלישי.

הרמת פנים עוזרת לתקן את מבנה הפנים

פנים לא סימטריות או פנים נפולות הן משהו שהרמת פנים בחוטים מאפשרת לתקן ביעילות.

מקרים של שיתוק בפנים (פציאליס), גבות לא סימטריות ועפעפיים נפולים הם כולם מקרים אפשריים לתיקון הטיפול.

אם אתם רוצים לבצע תיקון בחוסר סימטריה בפנים, אשמח לקבוע פגישה לייעוץ שבה אבחן האם ניתן לבצע הרמת פנים של אותו חלק כדי לסייע בתיקון. לפעמים אנשים אינם מודעים לקלות שבה טיפול בחוטים יכול לשפר דרמטית את המצב ואפילו לתקן אותו לגמרי.

הטיפול נעשה בהרדמה מקומית ללא כאב

בניגוד לניתוחים מסוימים, הרמת פנים ללא ניתוח נעשית תחת אלחוש של האזור הספציפי שבו מטפלים. אני מבצע הרדמה באמצעות חומרים מתקדמים אשר מונעים תחושה באותו האזור, לרוב בשילוב משחה לאלחוש עם זריקת הרדמה מקומית.

ההתאוששות מן האלחוש אינה כרוכה בכאב, אך מומלץ לתת לאזור המטופל לנוח מספר ימים (עד כשבוע) ללא הפעלת לחץ.

ברוב המוחלט של המקרים, אנשים שעוברים הרמת פנים בחוטים ייצאו בעצמם מן הטיפול וימשיכו לביתם עצמאית.

הטיפול מהיר במיוחד

משך הטיפול המקובל הוא בסביבות שעה, בהתאם למספר המקומות שבחרנו לבצע בהם זריקה להרמה.

טיפול אחד יכול לארוך זמן מועט של 30 דקות בלבד, שכולל את זמן האלחוש וההרדמה המקומית ואת הרמת הפנים עצמה.

הפעולה הקצרה כוללת את כל הטיפול, ללא צורך באשפוז או בבדיקות מעקב תכופות. אפשר לקבוע אחת לכמה חודשים בדיקת מעקב של חצי שעה כדי לראות את השיפור ובמקרה הרצוי להוסיף עוד זריקה לזירוז (ראו סעיף 5).

הרמת פנים ללא ניתוח היא אידיאלית גם לגברים

בזכות יכולת השיקום הטבעית שלה, הרמת פנים בחוטים מראה תוצאות מצוינות אצל גברים בנוסף לנשים.

גברים רבים נמנעים ממחשבה על שיפור המראה שלהם באמצעות רפואה פלסטית, מחשש לתוצאות דרסטיות ומלאכותיות. 

החיזוק הטבעי בשרירי הפנים שמביא הטיפול בחוטים מחדש ומצעיר את עור הפנים בצורה טבעית, ועל כן גם גברים שמעוניינים להחליק את קמטי הגיל ולעצב מחדש את הצוואר זוכים במראה צעיר וגמיש אחרי טיפול אחד בלבד.

אחד הטיפולים היעילים למתיחת הצוואר

הרמת פנים בחוטים נחשבת יעילה ומציגה תוצאות טובות בשלבים הראשונים להידלדלות של עור הצוואר. 

החוטים מותחים את עור הצוואר והמראה האלסטי שמתקבל נראה צעיר בכמה שנים טובות. הגיל המומלץ לטיפול כזה הוא סביב גיל 40, בתחילת ההתרככות של הצוואר.

בגילאים מאוחרים יותר, לעתים קרובות הצוואר רופס כבר מספר שנים ומצטבר בו עור מקומט שלא ניתן לשקם באמצעות מתיחת החוטים בלבד. במקרים כאלו מומלץ לשלב בין הרמת פנים ממוקדת צוואר לבין אמצעים נוספים, כמו  חומצה וטיפולים בגלי רדיו.

 

עם כל היתרונות של הרמת פנים ללא ניתוח, אתם בטח תוהים, האם יש לה חסרונות משמעותיים?

כמו כל דבר בחיים, גם לגישה ללא ניתוח להרמת פנים יש את המגבלות שלה, וכעת נסקור אותם

החסרונות של טיפול הרמת פנים בחוטים

המראה המשופר מחזיק למספר שנים בלבד

טיפול בחוטים מחזיק לזמן ממוצע של שנה עד 3-4 שנים לפני שההשפעות שלו מתחילות להתפוגג בהדרגה. 

למרות זאת, היופי בהרמת פנים ללא ניתוח, כפי שראינו, הוא שאפשר לחדש אותה תמיד ללא סיכונים וכל טיפול נוסף רק מגביר את ייצור הקולגן והאלסטין ותורם להעצמת היופי הטבעי.

תופעות לוואי יכולות להופיע

יכולה להיגרם אי נוחות בימים הראשונים לאחר הטיפול, בעקבות הוספת החוטים לתוך רקמת העור.  האי נעימות חולפת בדרך כלל תוך שבוע ימים מן הטיפול.

נדירה יותר אך אפשרית תגובה של נפיחות בעור, המלווה בשטפי דם, אדמומיות בעור וחוסר נוחות, גרנולומות ובצקת. תופעות דלקתיות כאלה פחות נפוצות אך אפשריות. למרות השימוש האוניברסלי בחוטי תפירה כירורגיים יש מי שיימצא רגיש אליהם. כמו במקרים של חשיפה לחוטי הרמת פנים.

לא כולם נמצאים מתאימים לטיפול

למרות שהרמת פנים באמצעות חוטים נחשבת בטוחה לכולם, יש מספר מקרים שיכולים למנוע מאנשים להתאים לטיפול.

למשל, אם עברתם טיפולים בחומרי מילוי שנשארים בעור, כמו סיליקון, יש חשש שהמחט תפגע במילוי. סיליקון שדולף יכול לנוע מתחת לעור ולהזיק לו כתוצאה מהזרקת חוטים. 

פצעונים ואקנה במידה רבה גם הם יכולים למנוע את אישור הטיפול, וזאת בגלל שהמחט יכולה לגרום לפציעה שלהם ולהחמיר את הפצעים.

הגבלות נוספות חלות על נשים בהריון ואנשים עם מחלות שיכולות לשים אותם בסיכון במקרים של טיפולים במחטים ושל הרדמה מקומית.

הרמת פנים בחוטים: איך לדעת אם היא מתאימה לך

אם ההגבלות שכתבתי לא חלות עליך, הסיכוי הגדול הוא שמתאים לך לעבור טיפול הרמת פנים בלי ניתוח. 

הטיפול יכול להיעשות על חלקי הפנים השונים, או בהתמקדות במספר אזורים: 

  • הרמת גבות
  • הרמת לחיים
  • הרמת עפעפיים
  • מתיחת שקיות מתחת לעיניים
  • החלקה והרמה של חלקו התחתי של הפנים הכולל:
  • לחיים שקועות
  • שקיות לחיים
  • סנטר שקוע ורפוי
  • כיווץ והרמת צוואר
  • ועוד

כדי להתרשם ממקור ראשון על היעילות של הרמת פנים בחוטים, אני ממליץ לך תמיד לברר עם אנשים שעברו את הטיפול בעצמם. לפעמים, תמונות באינטרנט יכולות לשקר ולעבור פוטושופ, והגורם האנושי הוא הטוב ביותר כדי לתת מידע מניסיון.

הרמת פנים ללא ניתוח מעניקה לנו את הפנים הצעירות מחדש. היא יכולה לתת גם לך את העור הטוב והבריא ביותר.

אשמח לייעץ לך בפגישה אישית ולבדוק האם הרמת פנים בחוטים מתאימה עבורך.

ד”ר אלכסיי חייטון

מאמרים נוספים:
  הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים היא טיפול קוסמטי פופולרי שמטרתו להעצים את נפח השפתיים, להעלים קמטים ולשפר את מראה הפה. הטיפול נחשב בטוח יחסית, אך...
  חומצה היאלורונית, חומר המופיע באופן טבעי בגופנו, הפכה למילת באז בתעשיית היופי וטיפוח העור. יכולתו יוצאת הדופן לשמור על לחות הפכה אותו למרכיב מומלץ...
לקבלת ייעוץ מקצועי השאירו פרטים

** הייעוץ ללא עלות **