חומצה היאלורונית בשפתיים – עיבוי שפתיים למראה טיבעי

ד"ר אלכסיי חייטון, Ph.D, M.D., מומחה לאסתטיקה רפואית

היום כל אישה יכולה לעצב ולטפח את המראה האישי שלה לפי טעמה האישי.

נשים רבות רוצות שהשפתיים שלהן יהיו בעלות מראה עבה ובשרני יותר. אם פעם נשים היו צריכות להשקיע שעות רבות מדי בוקר באיפור השפתיים שלהן על מנת להשיג את האשליה שהשפתיים שלהן מלאות יותר – הרי שהיום יש פתרון פשוט: הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים.

שיטת המילוי של השפתיים באמצעות שימוש בחומר עורי מסוג חומצה הילאורנית על ידי הזרקה שלו ישירות לשפתיים הפכה להיות בשנים האחרונות לשיטה הכי שכיחה בארץ ובעולם בתחום האסתטיקה רפואית, להגדל ועיבוי של שפתיים בדרך שאינה טבעית.

עיבוי שפתיים יכול לאפשר לנו ליהנות ממראה מושך ואסתטי יותר. פעמים רבות מודל היופי שלפיו נשים רוצות לעצב שפתיים עבות היא השחקנית אנג’לינה ג’ולי שידועה בשפתיים המלאות והעבות שלה. אם יש לנו מודל מסוים של שפתיים שאנחנו אוהבים אנחנו יכולים להראות תמונות שלו לרופא – שידע להתאים את המראה הזה לתווי הפנים שלנו באופן מותאם אישית. חשוב להדגיש שכל מטופל זקוק לכמויות שונות של הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים שלו או שלה – כי לכל מטופל יש שפתיים מלאות באופן טבעי ואחר.

חומצה היאלורונית בשפתיים– מידע בסיסי ועבודות על הטיפול

בשוק הפלסטיקה קיימים הרבה סוגים שונים של חומרי מילוי שניתן להזריק לעור בדגש על עור השפתיים ואזורי העור מסביב לפה – שהם עדינים מאוד (ביחס למשל לעור באזור המצח או הלחיים שיש בו יותר שומן). החומר שעושים בו הכי הרבה שימוש בהזרקות לשם מילוי ועיבוי שפתיים הוא חומצה הילאורנית. חומצה הילאורנית היא חומר שהבסיס שלו טבעי והיא מצויה במינון מסוים גם בגוף שלנו. חומר זה נמצא כיעיל מאוד בעיבוי שפתיים והגדלה שלהן.

לרוב, השימוש בחומרים שהבסיס שלהן הוא חומצה הילאורנית מוזרק לשפתיים שלם שינוי הצורה או עובי של השפתיים. ניתן להזריק את החומר לכל אחת מהשפתיים בנפרד או לשתיהן ביחד. השפעות ההזרקה אינן קבועות והמראה העבה והמלא של השפה מחזיק מעמד בדרך כשישה חודשים בממוצע. אם אנחנו רוצים לשמור על המראה העבה והמלא של השפתיים לאורך זמן כך שהוא יהפוך להיות המראה “הקבוע” שלנו נצטרך לחזור על הליך ההזרקה כל מספר חודשים.

חומצה הילאורנית בשפתיים

למי הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים יכולה להתאים?

חומצה הילאורנית בשפתיים – למה צריך לצפות בטיפול זה?

הזרקת חומצה הילאורנית בשפתיים יכולה להתאים מאוד לנשים ולגברים בני כל הגילאים. בגלל שההשפעה של החומצה פגה לאחר מספר חודשים – בשונה מטיפולים פלסטיים אחרים טיפול של הזרקת חומצה הילאורנית בשפתיים יכול להתאים גם לבני ובנות נוער. ההמלצה היא להתחיל בטיפולים אלו רק לאחר גיל 16. טיפול זה מתאים למי שמרגישה לא בטוחה או לא מרוצה ממראה השפתיים שלה. אם אנחנו רוצים להפוך את מראה השפתיים שלנו ליותר מלא, כך שהוא יתאים יותר למראה שאנחנו מרגישות אתו בנוח – כדאי לנו לבחור לעבור את הטיפול.

מה היתרונות של הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים?

יש הרבה יתרונות בטיפול הזרקת חומצה הילאורנית בשפתיים. אחד היתרונות המרכזיים של טיפול זה הוא שבאמצעותו ניתן לשלוט על נפח השפתיים והגודל הרצוי שלהן. יתרון נוסף של חומצה הילאורנית בטיפולי הזרקות לשפתיים הוא שלרופא יש יכולת מדויקת יותר לשלוט בכמות החומר הפעיל שהוא מזריק לשפתיים וכך הוא מסיג שליטה טובה יותר על עיצוב נפח השפתיים והצורה שלהן. יתרון בולט נוסף של טיפולים אלו הוא שניתן לעשות אותו באופן הדרגתי. ניתן להזריק במהלך טיפול אחד או במהלך סדרה של טיפולים. יתרונות נוספים הם:

טיפול הזרקת חומצה הילאורנית בשפתיים הוא טיפול שיש בו חוסר נעימות – אבל הוא לא דורש הרדמה כללית כמו ניתוח למשל. את הטיפול אפשר לעבור בקליניקה של הרופא ולא חייבים לעבור אותו דווקא במסגרת של בית חולים. לאחר זמן מנוחה קצר של עד שעה ניתן לחזור לחיי השגרה הרגילים שלנו. לפני הזרקת החומצה לשפתיים נהוג למרוח חומר מאלחש עליהן שמרדים את המקום.

בדומה לחומרים המאלחשים והמרדימים שבהם עושים שימוש בטיפולי שיניים ניתן להזריק אותם או למרוח אותם גם על השפתיים החיצוניות בשביל להחליש את עוצמת הכאב. פעולה פשוטה נוספת שיכולה לסייע בהקלה של עוצמת הכאב של ההזרקה היא לשים קרח על השפתיים – זה מסייע גם במניעה של הופעת פצעים ונפיחות לאחר ההזרקה.

שלבי הטיפול ואופן הפעולה של הזרקת החומצה הוא במספר שלבים:

שלב ראשון – סימון הנקודות או האזורים אותם אנחנו רוצים למלא או לעבות.

שלב שני – הזרקה של החומצה באמצעות מחטים רפואיות עדינות לאזורים אותם סימנו בשפתיים.

שלב שלישי – שמים קרח על השפתיים בשביל להקל על תחושת הכאב ואי הנעימות (יכולים להרגיש דקירות או עקצוץ כאשר האלחוש פג) וגם בשביל לצמצם הופעה של נפיחות.

*חשוב להדגיש ולשים לב שמיד לאחר הטיפול (בדקות והשעות הקרובות) אנחנו לא עושים שימוש בשפתון או מוצרים אחרים שבאים במגע ישיר על השפתיים. כדאי גם לשתות שתייה באמצעות קש ולא לשתות שתייה חמה שתבוא במגע ישיר עם השפתיים.

לאחר הטיפול נוכל לראות את השינוי כמעט באופן מידי. לאחר מספר שעות או ימי החלמה השפתיים שלנו יראו מלאות ועבות יותר באופן טבעי ולא מוגזם.

שאלות ותשובות - חומצה היאלורונית בשפתיים

טיפולי חומצה הילאורנית בשפתיים יכולים להתאים לנשים וגברים שעברו את גיל 16 ושאין להם מניעה רפואית ספציפית לעבור את הטיפול (בעיה בקרישת דם, מחלות עצבים וכדומה…).

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של הזרקת חומצה הילאורנית בשפתיים הן נפיחות, אדמומיות, כאב בעצימות לא גבוה ועוד…

המטרה של הזרקת חומצה הילאורנית בשפתיים היא לעבות ולמלא את השפתיים כך שהן יהיו בעלות מראה מלא ועבה יותר.

אם אנחנו רוצים שהשפתיים שלנו יהיו מלאות לאורך זמן או באופן קבוע נצטרך לחזור על הטיפול כל כמה חודשים.

רק רופא מומחה לפלסטיקה רשאי לבצע הזרקת חומצה הילאורנית בשפתיים וטיפולים פלסטיים אחרים. חשוב לא לעבור את הטיפול הזה אצל קוסמטיקאיות.

זמן ההחלמה מהטיפול כאשר הוא מתנהל כשורה או ממספר שעות עד ימים בודדים.

מאמרים נוספים:
לקבלת ייעוץ מקצועי השאירו פרטים

** הייעוץ ללא עלות **